sembolforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
sembolforum

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!..

YazarMesaj
bay_kon
Admin
bay_kon

OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!.. Empty
MesajKonu: OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!..   OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!.. EmptyPaz Nis. 13, 2008 5:00 am

OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!.. 15435

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Trabzonspor'u 1-0 yendikleri maçla ilgili açıklamasında, ''Futbolcusundan teknik heyetine, Florya'daki çalışanından taraftarına herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı'' dedi.

Stadı dolduran taraftarlarına teşekkür eden Adnan Sezgin, maçla ilgili değerlendirmesinde, şunları kaydetti:

''Bugün çok ilginç bir sahne vardı. Futbolcusundan teknik heyetine, Florya'daki çalışanından taraftarına herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı ve birlik beraberlik mesajı verdi. Galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Bu birlik ve beraberliğin ortaya konulması camiamızın verdiği güvenden kaynaklanıyor. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Onların desteğine bu dönemde çok ihtiyacımız var. Kalan maçlarımızda da umarım aynı arzuyu sonuna kadar göstereceğiz. Umarım mutlu sona böyle ulaşırız.''

Sezgin, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın ayrılmasının ardından, mevcut antrenörlerle sezon sonuna dek devam edeceklerini yinelerken, teknik direktör çalışmalarının da yoğun bir biçimde sürdüğünü ve belli bir düzeye geldiğinde kamuoyuna açıklanacağını sözlerine ekledi.

Sezgin, maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada ise, Feldkamp'ın ardından Florya'da çok şeyin değişmediğini ifade ederek, ''Feldkamp gitti diye takım böyle olmadı. Belli bir noktaya gelmiştik. Aynı hedefler doğrultusunda kenetlenme zorunluluğu ortaya çıktı. Sadece bunu başarmaya çalışıyoruz'' dedi.

HALDUN ÜSTÜNEL: "FUTBOLCULARIMIZ BU HEDEFE HEP İNANIYORLARDI"

Yönetim kurulu üyesi Haltun Üstünel ise Feldkamp'ın gitmesinin takıma farklı bir motivasyon katıp katmadığı sorusuna, ''Ben buna inanmıyorum. Futbolcularımız bu hedefe hep inanıyorlardı. Sezonu çifte kupayla kapatacağımıza çok inanıyoruz. Takımın hepsi çok inançlı. Bunu yapacak gücümüz var'' diye konuştu.

GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKANI POLAT: ''TARAFTAR BİZİMLE BERABER OLURSA 2 KUPAYI DA KALDIRACAĞIMIZA İNANIYORUM''

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, ''Taraftarımız bizimle beraber olursa 2 kupayı da kaldıracağımıza inanıyorum'' dedi.

Adnan Polat, Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, bordo-mavili ekip karşısında taraftarlarının takıma verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

İstedikleri taraftarın bu akşam Ali Sami Yen'de olduğunu belirten Polat, şunları kaydetti:

''Seyircimizin tekrar bizimle olması beni çok mutlu etti. Hep istediğimiz, arzu ettiğimiz taraftar bugün burada gördüğümüzdü. Çok coşkuluydular. Bu galibiyette büyük destekleri oldu. Takım için söyleyecek birşey yok, onlar olağanüstü mücadele etti. İyi futbol oynadık, çok gol kaçırdık. Daha farklı bir netice olabilirdi. Yolumuza devam ediyoruz.

Seyircinin coşkusu takımı ateşledi. Bugün güzel bir hava vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında 60 bin taraftarımızın Olimpiyat Stadı'nda olmasını istiyoruz. Çarşamba günü de kupa maçı var. Taraftarımız bizimle beraber olursa 2 kupayı da kaldıracağımıza inanıyorum.''

Polat, teknik direktör arayışları konusundaki bir soru üzerine, Karl Heniz Feldkamp'ın ardından görev verilen antrenörleri kastederek, ''Galatasaray'da 4-5 tane hoca var işte'' biçiminde ifadeler kullanırken, muhabirin aynı soruyu yinelemesi üzerine, ''İlla ki hocayı sormak zorunda mısın, yok şu anda hoca konuşmak istemiyorum'' dedi.

Polat, Trabzonspor'un ofsayt kararı verilen Umut ile bulduğu gol pozisyonu için de, ''Tam görmedim ama hakemin neticeye etki edecek bir karar verdiğini düşünmüyorum. Televizyondan tekrar bakınca ofsayt olduğunu söylüyorlar. Bulunduğumuz yerden görmemiz mümkün değildi'' diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise Umut'un ofsayt olarak değerlendirilen pozisyonuyla ilgili yakın çevresinin televizyondan izlenimlerinin ofsayt olmadığını ifade ederken, ''Bizim gücümüz bu kadardı. Biz, yeni sezona hazırlanıyoruz. Galatasaray'a başarılar'' dedi.

AYHAN AKMAN: ''SADECE DAHA FAZLA KENETLENDİK''

Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman, teknik direktör Feldkamp'ın gidişinin ardından takımın değiştiği yönündeki yorumlara katılmadığını belirterek, ''Sadece daha fazla kenetlendik, çünkü şu anda buna daha fazla ihtiyacımız var. Puan kaybı yapmamalıyız'' diye konuştu.

Trabzonspor karşısında çok sayıda gol pozisyonuna girdiklerini ve kaçırdıklarını kaydeden sarı-kırmızılı takımın futbolcusu, ''Önümüzde 4 maç kaldı. Bunları kazanırsak şampiyon oluruz. Önemli bir Fenerbahçe maçımız var. O maçtan önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçını kazanmalıyız. Hocamızın gidişiyle oyunumuzun değiştiğini söylemek doğru olmaz ama daha fazla kenetlendik, çünkü şu anda buna daha fazla ihtiyacımız var. Puan kaybı yapmamalıyız'' diye konuştu.

GALATASARAY TEKNİK SORUMLUSU GÜLER: ''MAÇI KAZANMAYI HAKETTİK''

Galatasaray Teknik Sorumlusu Cevat Güler, Trabzonspor karşısında temposu yüksek ve istekli bir futbol oynadıklarını belirterek, ''Maçı kazanmayı hakettik'' dedi.

Cevat Güler, maçtan sonra antrenörler Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın başında golü bulup rahatlamak istediklerini belirterek, ''Ancak ilk yarıda pozisyonlara girmemize rağmen golü bulamadık. İkinci devrede golü bulduk. Golden sonra baskı yedik ama oyunun bütününe bakıldığında maçı kazanmayı hakeden bizdik'' diye konuştu.

Bu maçın irdelenecek fazla yanının bulunmadığını ifade eden Güler, alınan 3 puanın iddialarını önlerindeki maçlara taşıdığını ve sinerjilerini artırdığını vurguladı.

Güler, Trabzonspor maçına özel bir biçimde hazırlanmadıklarını da kaydederek, ''Oyuncularımız kendi motivasyonlarını kendileri sağlıyor. Bizim de onlara yardımımızla iyi maç oynuyorlar. Bundan sonra coşkumuz ve sinerjimiz daha yüksek olacak. Yola devam ediyoruz, bundan güzel birşey yok. İyi bir oyunla kazandık'' dedi.

Kendileri hakkında yapılan yorumlarda rahatsız edecek birşeyin olmadığını belirten Güler, şöyle konuştu:

''Bizi rahatsız edecek birşey yok, bizim yazılanlara müdahale şansımız yok. Herkes düşüncesini açıklayabilir. Gençlerbirliği maçında bize bir kerelik görev verildiğini düşündük. Sonra bize 'Bu ekiple devam ediyorsunuz' dediler. İdarecilerimiz bize çok yardım ediyor. Biz üçümüz, takımı maçlara iyi hazırlamaya çalışıyoruz. Teknik adamlık, teknik direktörlük işin başka boyutu. Biz kendi adımıza bize verilen görevi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Yapacağımızı da düşünüyoruz.''

Güler, görev alırken bu işin zorluğunu veya kolaylığını düşünmediklerini kaydederek, ''Biz çalışan insanlarız, yıllarımızı bu işin içinde geçirdik. Bu işin zorluğu bizi korkutmadı. Herhangi bir şekilde ürkmüyoruz, ya da 'acaba' diye birşey düşünmüyoruz. Biz inançla yola çıktık'' diye konuştu.

Güler, bir soru üzerine, cezalı olan Lincoln'ün idari izin alarak maçı izlemeye gelmediğini açıkladı.

Galatasaray, yarın sabah yapacağı idmanla, Fortis Türkiye Kupası'nda Gençlerbirliği ile hafta içinde oynayacağı maçın hazırlıklarına başlayacak.
https://sanalforum.forumotion.co.uk

OFSAYT POZİSYONUNA ADNAN POLAT YORUMU!..
1 sayfadaki 1 sayfası